Letiště Václava Havla

Letiště Václava Havla je Pražské mezinárodní letiště. Jedná se o největší letiště v Česku, které každoročně odbaví více než 10 milionů cestujících. Letiště disponuje třemi dráhami a několika heliporty, k odbavení cestujících slouží čtyři terminály.

Terminály

Letiště obsahuje čtyři terminály

Nové letiště je označováno jako Terminál Sever.

  • Terminál T1 (dříve Sever 1) slouží letům mimo schengenský prostorTerminál
  • T2 (dříve Sever 2) se využívá pro lety v schengenském prostoru

U těchto terminálů je hlavní odbavovací plocha (Apron North), vybavená také 17 stáními s tunely pro přímý nástup do letadla. V sousedství je nákladní terminál s odbavovacími plochami Apron Cargo 1 a Apron Cargo 2

Budova starého letiště je označena jako Terminál Jih

  • Terminál T3 General Aviation (dříve Jih 2) obsluhuje soukromé a charterové letyTerminál
  • T4 Military (dříve Jih 1) slouží VIP letům a státním návštěvám a slouží hlavně pro VIP lety (Apron South), leteckou taxislužbu (Apron Aviation Service) a lety všeobecného letectví (Apron GA před hangárem C).

Letiště provozuje řadu služeb pro cestující:

VIP salónky pro významnou klientelu, poskytující soukromí a pohodlí v luxusu, a okamžité odbavení cestujících i zavazadel bez čekání.

VIP assistance - osobní asistence agenta po celou dobu pobytu na letišti.

REST & FUN Center pro cestující terminálu 1, nabízející možnost pronájmu vlastní privátní minilounge, poskytující ten nejlepší odpočinek při čekání. Pronajmout lze taktéž Over-night lounge, pro bezstarostné a klidné spaní, využít v rest & fun můžete také Internet café s PC koutkem, či sprchu která se zajisté hodí každému po dlouhém únavném letu, či v parných letních dnech.

REST & FUN CENTER nabízí:

Internet café

Občerstvení

Privátní minilounge

Over-night lounge (hotelové pokoje)

Sprchu

Restaurace a obchody

Na letišti naleznete velkou nabídku restaurací a mnoho různých obchodů. V tranzitní části Terminálu 1 i Terminálu 2 jsou k dispozici obchody travel value a duty free s bohatým sortimentem známých alkoholických i nealkoholických nápojů a cukrovinek i kosmetiky světových značek.

Po areálech letiště Václava Havla, je k dispozici zdarma Wi-Fi připojení k internetu.

letiště-praha-mapa